Nevíte si rady? Rádi Vám poradíme.

Atomizéry - ThunderHead Creations

Nejdůležitější část e-cigaret

Patříte mezi pravidelné nebo příležitostné uživatele elektronických cigaret? Mezi nejdůležitější součásti e-cigaret patří atomizéry, které v sobě obsahují žhavící tělísko, které se napájením zahřívá. Trvanlivost atomizéru je ovšem omezená na 2-3 týdny, u některých typů to může být až 3 měsíce. Z tohoto důvodu je nutná jejich pravidelná výměna. Vyberte si ze dvou typů atomizérůatomizéry na tovární hlavy nebo DIY atomizéry ze široké nabídky značek.

Atomizéry na tovární hlavy

Atomizéry na tovární hlavy jsou vybaveny spirálkou a vatou, ale na rozdíl od DIY atomizérů mají místo motací základny komoru pro vložení tovární hlavy. Jelikož jsou tovární hlavy zapouzdřené součástky, jsou jednorázové a po zhoršení chuťových vlastností je potřeba hlavu atomizéru vyměnit. Atomizéry pro tovární hlavy jsou ideální volbou pro začátečníky i pro pravidelné uživatele elektronických cigaret, kteří preferují jednoduchost. 

DIY atomizéry

DIY atomizéry jsou určeny k vlastnímu motání spirálek. Umožňují totiž přístup do základny se žhavícím tělískem (nejčastěji spirálka). Toto tělísko je k základně jednoduše přišroubované, takže je možné jej kdykoliv v případě potřeby odšroubovat a společně s vatou je vyměnit. Tato varianta tak uživateli dává možnost volby, co se týče typu drátu i výsledného odporu. Všechny součástky je ovšem nutné správně osadit, a z tohoto důvodu není DIY atomizér příliš vhodný pro úplné začátečníky. 

Atomizéry dle konstrukce

Atomizéry jsou podle konkrétní konstrukce určeny buďto na tzv. potah DL, tedy potah přímo do plic jako například z vodní dýmky, RDL pro tužší DL potah přímo do plic nebo pro MTL, tedy šlukování jako u cigaret.